FacebookTwitter

Gdzie kupić tanie podręczniki?

By on sie 17, 2015 in nauczanie, podręczniki |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Okres wakacyjny dla rodziców dzieci w wieku szkolnym to nie tylko letnie wyjazdy, ale także czas, kiedy zaczynają się zakupy do szkoły. Ponieważ listy podręczników są najczęściej podawane w szkołach już w czerwcu, albo na stronie internetowej zaraz po zakończeniu roku szkolnego.

Gdzie kupić tanie podręczniki?


Autor zdjęcia: BCcampus_News

Każda księgarnia stacjonarna czy księgarnia internetowa posiada w swojej ofercie podręczniki, dlatego warto się zastanowić gdzie będzie nam łatwiej zrobić zakupy. Zaletą księgarni stacjonarnej jest na pewno to, że zakupy robimy osobiście bez czekania na przesyłkę. Ale problem pojawia się w momencie, kiedy potrzebne są nam konkretne np. podręczniki do gimnazjum, a sklep nie posiada ich w swojej ofercie. W tej sytuacji wyjściem może okazać się wizyta w innym sklepie lub prośba do obsługi o sprowadzenie książki z magazynu czy od samego wydawnictwa.

Księgarnia internetowa powinna udostępnić aktualny katalog produktów na stronie WWW, aby każdy klient miał możliwość zorientowania się w dostępności produktu i jego cenie. Dzięki temu bez wychodzenia z domu można porównać oferty nawet kilku sklepów. Wybierając opcję internetową należy dowiedzieć się na temat formy płatności, przesyłki i transportu. Bez względu na to czy chodzi o sklep stacjonarny czy internetowy bardzo ważna jest obsługa, która powinna być kompetentna i w razie wątpliwości powinna pomóc klientowi. Warto także zasięgnąć opinii innych klientów na temat funkcjonowania danego sklepu, jakości towaru i oczywiście cen.

Antykwariat, targi szkolne

Innym pomysłem na tanie podręczniki mogą być zakupy w antykwariacie. Bardzo często oprócz antyków, dzieł sztuki antykwariaty prowadzą sprzedaż używanych książek w tym także podręczników, które są oczywiście używane, ale w większości w dobrym stanie. Większość szkół w czerwcu organizuje kiermasze z podręcznikami, na których można kupić używane egzemplarze, ale także nowe książki w przystępnych cenach. Podręczniki (dodatkowe informacje znajdziesz tutaj: http://www.taniaksiazka.pl/podreczniki-c-313.html) można także odkupić od starszych uczniów, niestety nie jest to możliwe w przypadku zeszytów ćwiczeń czy kart pracy.